Barolo Simposio DOCG Bel Colle

115,00 zł
Dostawa: 1 do 3 tygodni

Wino o niespotykanej elegancji i finezji. Uczta dla zmysłów w niespotykanej cenie. Niepowtarzalność wśród win Barolo. Ciemno-rubinowy kolor z wyraźnymi pomarańczowo-bursztynowymi refleksami. Niezwykle skoncentrowane, elegancki i czysty aromat jeżyn, żurawin i lukrecji. Solidnie zbudowane z aksamitnymi i dojrzałymi taninami, o bardzo długim finiszu.

 

Gwarancja Jakości

 

Bezpieczna dostawa

 

Najlepsza obsługa

 

Bezpieczne szyfrowanie SSL

Szczegóły produktu

Kolor
Czerwone
Charakter
Wytrawne
Apelacja
Barolo DOCG
Szczep
Nebbiolo
Region
Piemont
Kraj
Włochy

Opis

Winogrona Nebbiolo do tego wina pochodzą z winnic położonych w wioskach Barolo, na wysokości od 200 do 300 stóp nad poziomem morza. Średni wiek winorośli wynosi 50 lat, są one uprawiane na południowej ekspozycji w wapiennych glebach ilastych, o gęstości około 5000 roślin na hektar. Po zbiorach winogrona są tłoczone, a moszcz fermentowany w stalowych zbiornikach o kontrolowanej temperaturze (po krótkim okresie kontaktu z suchym lodem, w celu zwiększenia złożoności oraz aromatu). Maceracja skóry trwa ponad 15 dni, zapewniając dobry kolor i ciało. Wino spędza 36 miesięcy w dębowych beczkach slawońskich, a następnie sześć miesięcy w butelkach przed wysyłką. Kolor czerwony granat z pomarańczowymi odcieniami. Zapach: pełny, eteryczny, trwały z zapachem kwiatów oraz owoców połączony z zapachem przypraw. Smak: wytrawny, intensywny, mocny, ale aksamitny i harmonijny. Wino dobrze komponuje się z czerwonym mięsem, dziczyzną oraz dojrzałym serem. Zaleca się pić go w temperaturze 18-20° C, ostrożnie dekantując.

Aromat  Aromat

Świeży i intensywny aromat kwiatowo - owocowy z przewagą dojrzałej śliwki, malin, czereśni. W tle aromat świeżych ziół oraz lukrecji.

wskazania podawania  Kraj

Włochy

Smak  Smak

Wino dobrze skoncentrowane i zbalansowane, krągłe i gładkie. Niezwykle przyjemne, korzenne tło, lekkie taniny dają trwały ale miękki smak przy stosunkowo mocnym alkoholu.

Region  Region

Piemont

Barwa  Barwa

Ciemno-rubinowy kolor z wyraźnymi pomarańczowymi refleksami.

Apelacja  Apelacja

Barolo DOCG

jedzenie  Sugestie kulinarne

Szczególnie polecane do dań z czerwonego mięsa, dziczyzny i serów, ciężkich dań kuchni piemonckiej. Przelać do dekantera na godzinę przed podaniem . Wino powinno „pooddychać”, żeby oddać wszelkie swoje dobra.


Szczepy  Szczep

100% Nebbiolo

wskazania podawania  Temperatura serwowania

Temperatura serwowania 19-20°C.

Aromat  Alkohol

14.50%

Pojemność  Pojemność

0.75l

Rocznik Rocznik

2016

Nagrody  Nagrody

-

Recenzje

Produkty w kategorii

(15 innych produktów z tej samem kategorii)

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Reset password