Vermentino Colli di Luni Etichetta GRIGIA DOC Cantine Lunae Bosoni

54,00 zł

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych etykiet od Paolo Bosoni. Wino o słomkowo-żółtej barwie z zielonkawymi refleksami. Intensywny, trwały, wyrafinowany aromat o doskonałej elegancji, z nutami głogu, grejpfruta, jabłka z gatunku renety szarej, białej brzoskwini i przyjemnym akcentem miodu akacjowego. W ustach świeże i odpowiednio zbalansowane na podniebieniu, nagradza nas ciekawymi zmianami smaku.

Skorzystaj ze zniżki

Ilość

    Dostępne:  Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

  • Gwarancja Jakości Gwarancja Jakości
  • Bezpieczna dostawa Bezpieczna dostawa
  • Najlepsza obsługa Najlepsza obsługa
  • Bezpieczne szyfrowanie SSL Bezpieczne szyfrowanie SSL

Szczegóły produktu

Kolor
Białe
Charakter
Wytrawne
Apelacja
Colli di Luni DOC
Szczep
Vermentino
Region
Liguria
Kraj
Włochy

Opis

Vermentino „Etichetta Grigia” jest świeżym i owocowym białym winem, postarzanym w stali, która dzięki swojej charakterystyce dobrze reprezentuje charakter liguryjskiego Vermentino. Obszar Colli di Luni jest wschodnim rogiem Ligurii na granicy z Toskanią, która rozciąga się od Zatoki La Spezia do Alp Apuańskich, niewielkiego obszaru o wyjątkowym mikroklimacie, w którym świeże wiatry z gór przeplatają się z morską bryzą, tworzącą wahania temperatury, która sprzyja dojrzewaniu pachnących i intensywnych winogron. Nazwa winiarni Lunae Bosoni wywodzi się od łacińskiej nazwy miasta Luni, starożytnej osady etruskiej, greckiej, a następnie rzymskiej, która zawsze była ważnym portem i skrzyżowaniem dróg dla ludzi i towarów. Wielka tradycja winiarska tego terytorium zrodziła się z tego starożytnego historycznego pochodzenia, które ma swoje korzenie w tysiącletnim doświadczeniu ludów zamieszkujących ten wspaniały obszar między morzem a górami.

Winogrona używane do produkcji Vermentino „Etichetta Grigia” pochodzą z winnic uprawianych na małych poletkach, wszystkie położone w najbardziej odpowiednich obszarach terytorium między gminami Ortonovo i Castelnuovo Magra. Vermentino doskonale dostosowało się do obszaru Colli di Luni, dzięki swojemu upodobaniu do klimatu śródziemnomorskiego, ciepłego, wietrznego i ekspozycji blisko wybrzeża, które również charakteryzują jego obecność na Sardynii i Korsyce. Winorośl jest uprawiana na glebach kamienistych i bogatych w skamieliny, w systemie uprawy Guyot o gęstości 4000 winorośli na hektar i średniej wieku około 35 lat. Po ręcznym zbiorze następuje fermentacja w stali nierdzewnej w kontrolowanej temperaturze. Wino dojrzewa w stali do lutego, kiedy jest butelkowane.

Szara etykieta winiarni Lunae Bosoni to najbardziej typowa bezpośrednia i natychmiastowa interpretacja Vermentino, obejmująca jego owocowy zapach i świeżość, dzięki czemu wino jest niezwykle eleganckie i przyjemne. W szkle ma słomkowo-żółty kolor. Bukiet wyraża delikatne aromaty kwiatowe, aromaty białych owoców i owoców cytrusowych. Na podniebieniu jest dobrze zbalanosowane z wspaniałą kwasowości i mineralnością, z soczystymi ustami i długą świeżością. Przy stole znajdzie idealne połączenie z menu z owocami morza.

Aromat  Aromat

Intensywny, trwały, wyrafinowany aromat o doskonałej elegancji, z nutami głogu, czarnego bzu, grejpfruta, jabłka z gatunku renety szarej, białej brzoskwini i przyjemnym akcentem miodu akacjowego. Wyczuwalna lekka niezwykle przyjemna mineralność.

wskazania podawania  Kraj

Włochy

Smak  Smak

W ustach świeże i odpowiednio zbalansowane na podniebieniu, nagradza nas ciekawymi zmianami smaku, łagodne o świetnej równowadze pomiędzy nutami słonymi, słodkimi i kwasowymi. Niezbyt długi, ale bardzo przyjemnie ziołowy finisz. Bardzo wciągające.

Region  Region

Liguria

Barwa  Barwa

Wino o słomkowo-żółtej barwie z zielonkawymi refleksami.

Apelacja  Apelacja

Colli di Luni DOC

jedzenie  Sugestie kulinarne

Struktura wina sprawia, że nadaje się szczególnie do dań tradycyjnej kuchni liguryjskiej, takich jak naleśniki „testarolo” z pieczarkami, nadziewany makaron w stylu liguryjskim, anchois i placki z kalmarów. Dobrze pasuje również do białych mięs i warzyw, przekąsek, ryb, owoców morza, białych mięs, dań warzywnych oraz tarty.


Szczepy  Szczep

100% Vermentino

wskazania podawania  Temperatura serwowania

Podawać schłodzone w temperaturze 10°C.

Aromat  Alkohol

13.00%

Pojemność  Pojemność

0.75l

Rocznik Rocznik

2018

Nagrody  Nagrody

-

Recenzje

Produkty w kategorii

(6 innych produktów z tej samem kategorii)

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Reset password