Vermentino Colli di Luni Etichetta NERA DOC Cantine Lunae Bosoni

85,00 zł
Dostawa: 1 do 3 tygodni

Najważniejsza i najbardziej nagradzana etykieta od Paolo Bosoni, gdyż winogrona pochodzą z najlepszych parceli, a sok jest macerowany na skórkach przez 48 godzin. Białe wino o świetnej fakturze i intensywnie słomkowo-żółtej barwie. Elegancki aromat z wyraźnymi nutami polnych kwiatów, aromatycznymi ziołami, przyprawami, dojrzałymi owocami, miodem. W ustach mineralne, z dobrą kwasowością. 

 

Gwarancja Jakości

 

Bezpieczna dostawa

 

Najlepsza obsługa

 

Bezpieczne szyfrowanie SSL

Szczegóły produktu

Kolor
Białe
Charakter
Wytrawne
Apelacja
Colli di Luni DOC
Szczep
Vermentino
Region
Liguria
Kraj
Włochy

Opis

Vermentino Etichetta NERA wytworzono się w pobliżu Luni, wspaniałego miasta, które w czasach rzymskich było tak bogate w marmur, że zmyliło zejście barbarzyńców, którzy z daleka zwiedli się, że byli już w Rzymie. Świecka historia tych terytoriów przeplata się ze starożytną tradycją winiarską, sięgającą pierwszych osad etruskich i przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Z tego powodu rodzina Bosoni kładzie nacisk na znaczenie powiązania z jej terytorium, aby wszystkie winnice uprawiane na tych ziemiach wiedziały, jak opowiadać historię i piękno zawarte w tym zakątku Ligurii.

Połączenie między lokalnym szczepem Vermentino i Ligurią ma starożytne korzenie, związane z idealnym środowiskiem mikroklimatycznym regionu i doskonałym połączeniem smakowego profilu tego wina z typowymi rybnymi specjałami tego regionu. Idealna równowaga między smakiem i miękkością będzie w rzeczywistości najlepiej towarzyszyć wszystkim najważniejszym potrawom tradycji kulinarnej i oddać fragment tej ziemi do wnętrza wina. Więc nie zdziw się, jeśli zamykając oczy, zdajesz się czuć śródziemnomorskie zapachy wzgórz Lunigiana, w połowie drogi między słonecznym błękitem morza i orzeźwiającą zielenią Alp Apuańskich. Zapraszamy w tą podróż....

Aromat  Aromat

Intensywny, trwały, wyrafinowany aromat o doskonałej elegancji, z wyraźnymi nutami polnych kwiatów, aromatycznymi ziołami, przyprawami, dojrzałymi owocami, miodem. Wyczuwalna lekka niezwykle przyjemna mineralność.

wskazania podawania  Kraj

Włochy

Smak  Smak

W ustach świeże i odpowiednio zbalansowane na podniebieniu. W ustach mineralne, z dobrą kwasowością. W finiszu do głosu dochodzi dodatkowo słona, morska woda. Smaczne, harmonijne i trwałe na podniebieniu. Wino o świetnej strukturze..

Region  Region

Liguria

Barwa  Barwa

Białe wino o świetnej fakturze i intensywnie słomkowo-żółtej barwie z jasnymi złotymi refleksami.

Apelacja  Apelacja

Colli di Luni DOC

jedzenie  Sugestie kulinarne

Struktura wina sprawia, że nadaje się szczególnie do najbardziej znaczących dań kuchni liguryjskiej, takich jak sztokfisz, duszone flaki, drób, zupy i ryby. Dobrze pasuje również do białych mięs i warzyw, przekąsek, ryb, owoców morza, białych mięs, dań warzywnych oraz tarty.


Szczepy  Szczep

100% Vermentino

wskazania podawania  Temperatura serwowania

Podawać schłodzone w temperaturze 13-14°C.

Aromat  Alkohol

13.50%

Pojemność  Pojemność

0.75l

Rocznik Rocznik

2019

Nagrody  Nagrody

-

Recenzje

Produkty w kategorii

(13 innych produktów z tej samem kategorii)

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Reset password