Oliwa z Oliwek Extra Virgin aromatyzowana CYTRYNĄ Agrumolio Geraci

27,50 zł
Dostawa: 1 do 3 tygodni

Agrumolio to naturalnie aromatyzowana oliwa z oliwek o smaku cytrynowym pochodzi wyłącznie z pierwszego tłoczenia na zimno na bazie oliwek Nocellara del Belice razem ze świeżymi sycylijskimi cytrynami przez co zyskuje niezwykły ich aromat i smak. . Agrumolio jest produkowane z oliwek Nocellara del Belìce zmieszanych ze świeżo zebranymi sycylijskimi owocami cytrusowymi i rozpoczynane wraz z tłoczeniem i ekstrakcją „na zimno”, aby jak najlepiej zachować ich smak i aromat. Otrzymany w ten sposób olej pozostawia się na cztery miesiące w celu „rafinacji” w stalowych silosach iw atmosferze azotu przed butelkowaniem. Smak jest średnio pikantny, o świeżym zapachu cytryny, doskonały do ​​przyprawiania ryb, crudités, wędlin i sałatek śródziemnomorskich.

Ilość

    Dostępne:  W magazynie
 

Gwarancja Jakości

 

Bezpieczna dostawa

 

Najlepsza obsługa

 

Bezpieczne szyfrowanie SSL

Szczegóły produktu

Opis

Niefiltrowana, naturalnie aromatyzowana oliwa z oliwek o smaku cytrynowym pochodzi wyłącznie z pierwszego tłoczenia na zimno razem z sycylijskimi cytrynami przez co zyskuje niezwykły ich aromat i smak. Wyłącznie ręczny zbiór zapobiegający uszkodzeniu owoców oliwkowca, selekcja wyłącznie najwyższej jakości oliwek, najniższa kwasowość wytłoczonej oliwy, gwarantują jak najwyższą jakość oliwy przy zachowaniu najwyższej zawartości polifenoli, tak ważnych dla naszego życia i zdrowia.

Cechuje się lekko-mętnym złoto-zielonym kolorem, intensywnym aromatem cytryny. W smaku niezwykle przyjemna, korzenno-owocowa z lekko pikantnym posmakiem. i niezwykle przyjemną konsystencją.

Idealna do spożywania jako dodatek do sałatek, przyprawiania dań na bazie ryb, mięsa, zup lub sosów. 

Gatunki oliwek:

100 % Nocellara dell Belice

 Aromatyzowanie:

100% sycylijskie cytryny z okolic Trapani (farma organiczna)

Temperatura ekstrakcji:

20°C.

Kwasowość:

0,15%

Data ważności:

15-12-2026

Apelacja:

DOP Valle del Belice   (Sycylia - Włochy)

Opakowanie:

butelka szklana 250 ml typu Dorica

Recenzje

Produkty w kategorii

(16 innych produktów z tej samem kategorii)

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Reset password