IL TOP Niefiltrowana Oliwa z Oliwek Extra Virgin Superiore DOP 0,5L - GLORIOSO

IL TOP Niefiltrowana Oliwa z Oliwek Extra Virgin Superiore DOP 0,5L - GLORIOSO

99,00 zł

Niefiltrowana Oliwa z oliwek Superiore DOP jest 100% sycylijską oliwą z oliwek klasyfikowaną w kategorii SUPERIORE pochodzącą z pierwszego tłoczenia na zimno. Oliwa o naturalnie-mętnej ciemno-zielonej barwie, aromacie świeżo koszonej trawy, zielonych liści pomidora i karczochów. W smaku niezwykle intensywna, o gorzkim a zarazem pikantnym, przyjemnym posmaku.

Ilość

    Dostępne:  Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

 

Gwarancja Jakości

 

Bezpieczna dostawa

 

Najlepsza obsługa

 

Bezpieczne szyfrowanie SSL

Szczegóły produktu

Opis

Oliwa z oliwek Extra Virgin w kategorii Superiore DOP Terre di Trapani jest 100% sycylijską oliwą z oliwek klasyfikowaną w najwyższej kategorii jakości pochodzącą z wyłącznie z pierwszego tłoczenia na zimno w temperaturze 22 st.C, co gwarantuje najwyższą jakość przy najniższej wydajności ekstrakcji ze 1 ha uprawy. Wyłącznie ręczny zbiór zapobiegający uszkodzeniu owoców oliwkowca, selekcja wyłącznie najwyższej jakości oliwek, najniższa kwasowość wytłoczonej oliwy wynosząca zaledwie 0,12% gwarantują jak najwyższą jakość oliwy przy zachowaniu najwyższej zawartości polifenoli, tak ważnych dla naszego życia i zdrowia.

Cechuje się niezwykle gęstą strukturą, o naturalnie-mętnej głęboko złotej barwie z refleksami zieleni, aromacie świeżych liści oliwnych, pomidorów, ziół i karczochów a także delikatnym zapachu owoców tak charakterystycznych dla tego gatunku oliwek. W smaku niezwykle intensywna, o delikatnie słodkim aromacie i w tle pikantnym, lekko gorzkim posmaku.

Idealna propozycja dla osób ceniących niezwykle delikatny owocowo lecz także lekko pikantny posmak a zarazem niezwykłą aromatyczność najwyższej jakości oliwę z oliwek. 

Główne zdrowotne zalety stosowania oliwy z oliwek niefiltrowanych sycylijskich oliw z oliwek:

  • zwalcza wolne rodniki w organizmie, powodując m.in redukcję procesu starzenia,
  • chroni serce i tętnice,
  • spowalnia starzenie mózgu i układu nerwowego,
  • ochrania przed miażdżycą tętnic (arteriosklerozą) oraz redukuje poziom cholesterolu we krwi
  • świeża oliwa z oliwek tj. o jak najkrótszym czasie od tłoczenia posiada największą zawartość polifenoli chroniacych nas przez chorobami nowotworowymi i miażdżycą.

Gatunki oliwek: Nocellara, Biancolilla, Cerasuola

Temp. ekstrakcji:  22 st. C 

Kwasowość:          0,12%

Data ważności:     19-09-2020

Appelacja:             DOP Terre di Trapani   (Sycylia - Włochy)

Opakowanie: butelka szklana 0,5 L (500 ml) typu Dorica

Zdjęcia produktu mają charakter poglądowy, stąd rzeczywisty wygląd produktów może różnić się od prezentowanego na zdjęciach.

Recenzje

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Reset password