IL TOP Niefiltrowana Oliwa z Oliwek Extra Virgin Superiore DOP 0,5L - GLORIOSO

IL TOP Niefiltrowana Oliwa z Oliwek Extra Virgin Superiore DOP 0,5L - GLORIOSO

99,00 zł

Niefiltrowana Oliwa z oliwek Superiore DOP jest 100% sycylijską oliwą z oliwek klasyfikowaną w kategorii SUPERIORE pochodzącą z pierwszego tłoczenia na zimno. Oliwa o naturalnie-mętnej ciemno-zielonej barwie, aromacie świeżo koszonej trawy, zielonych liści pomidora i karczochów. W smaku niezwykle intensywna, o gorzkim a zarazem pikantnym, przyjemnym posmaku.

Ilość

    Dostępne:  Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

 

Gwarancja Jakości

 

Bezpieczna dostawa

 

Najlepsza obsługa

 

Bezpieczne szyfrowanie SSL

Szczegóły produktu

Opis

Oliwa z oliwek Extra Virgin w kategorii Superiore DOP Terre di Trapani jest 100% sycylijską oliwą z oliwek klasyfikowaną w najwyższej kategorii jakości pochodzącą z wyłącznie z pierwszego tłoczenia na zimno w temperaturze 22 st.C, co gwarantuje najwyższą jakość przy najniższej wydajności ekstrakcji ze 1 ha uprawy. Wyłącznie ręczny zbiór zapobiegający uszkodzeniu owoców oliwkowca, selekcja wyłącznie najwyższej jakości oliwek, najniższa kwasowość wytłoczonej oliwy wynosząca zaledwie 0,12% gwarantują jak najwyższą jakość oliwy przy zachowaniu najwyższej zawartości polifenoli, tak ważnych dla naszego życia i zdrowia.

Cechuje się niezwykle gęstą strukturą, o naturalnie-mętnej głęboko złotej barwie z refleksami zieleni, aromacie świeżych liści oliwnych, pomidorów, ziół i karczochów a także delikatnym zapachu owoców tak charakterystycznych dla tego gatunku oliwek. W smaku niezwykle intensywna, o delikatnie słodkim aromacie i w tle pikantnym, lekko gorzkim posmaku.

Idealna propozycja dla osób ceniących niezwykle delikatny owocowo lecz także lekko pikantny posmak a zarazem niezwykłą aromatyczność najwyższej jakości oliwę z oliwek. 

Główne zdrowotne zalety stosowania oliwy z oliwek niefiltrowanych sycylijskich oliw z oliwek:

  • zwalcza wolne rodniki w organizmie, powodując m.in redukcję procesu starzenia,
  • chroni serce i tętnice,
  • spowalnia starzenie mózgu i układu nerwowego,
  • ochrania przed miażdżycą tętnic (arteriosklerozą) oraz redukuje poziom cholesterolu we krwi
  • świeża oliwa z oliwek tj. o jak najkrótszym czasie od tłoczenia posiada największą zawartość polifenoli chroniacych nas przez chorobami nowotworowymi i miażdżycą.

Gatunki oliwek: Nocellara, Biancolilla, Cerasuola

Temp. ekstrakcji:  22 st. C 

Kwasowość:          0,12%

Data ważności:     19-09-2020

Appelacja:             DOP Terre di Trapani   (Sycylia - Włochy)

Opakowanie: butelka szklana 0,5 L (500 ml) typu Dorica

Zdjęcia produktu mają charakter poglądowy, stąd rzeczywisty wygląd produktów może różnić się od prezentowanego na zdjęciach.

Recenzje

Produkty w kategorii

(3 innych produktów z tej samem kategorii)

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Reset password