Barolo DOCG Boschi dei Signori Luca Bosio

98,00 zł
Dostawa: 1 do 3 tygodni

Niezwykłe wino o niespotykanej elegancji i finezji. Uczta dla zmysłów w niespotykanej, najniższej na rynku polskim cenie. Niepowtarzalność wśród win Barolo. Wino które spędziło 36 miesiące w beczkach z dębu francuskiego aby dostarczyć nam trunek o  ciemno-rubinowym kolorze z wyraźnymi pomarańczowo-bursztynowymi refleksami. Szlachetne i eleganckie, bardzo stylowe, kusi subtelnymi aromatami fiołków i róż, czystym aromatem jeżyn, żurawin oraz przypraw i lukrecji. Solidnie zbudowane z aksamitnymi i dojrzałymi taninami. Na podniebieniu idealnie wyważone, jedwabiste i harmonijne, jak na piemonckiego klasyka przystało. Solidnie zbudowane z aksamitnymi i dojrzałymi taninami, o bardzo długim finiszu zabarwionym w tle nutą lukrecji.

 

Gwarancja Jakości

 

Bezpieczna dostawa

 

Najlepsza obsługa

 

Bezpieczne szyfrowanie SSL

Szczegóły produktu

Kolor
Czerwone
Charakter
Wytrawne
Apelacja
Barolo DOCG
Szczep
Nebbiolo
Region
Piemont
Kraj
Włochy

Opis

Winogrona Nebbiolo do tego wina pochodzą z winnic położonych w wioskach Barolo, na wysokości od 200 do 300 stóp nad poziomem morza. Średni wiek winorośli wynosi 35-45 lat, są one uprawiane na południowej ekspozycji w wapiennych glebach ilastych, o gęstości około 5000 roślin na hektar. Po zbiorach winogrona są tłoczone, a moszcz fermentowany w stalowych zbiornikach o kontrolowanej temperaturze (po krótkim okresie kontaktu z suchym lodem, w celu zwiększenia złożoności oraz aromatu). Maceracja skóry trwa ponad 15 dni, zapewniając dobry kolor i ciało. Wino spędza 36 miesięcy w dębowych beczkach z dębu francuskiego, a następnie sześć miesięcy w butelkach przed wysyłką.

Niezwykłe wino o niespotykanej elegancji i finezji. Uczta dla zmysłów w niespotykanej, najniższej na rynku polskim cenie. Niepowtarzalność wśród win Barolo. Wino o  ciemno-rubinowym kolorze z wyraźnymi pomarańczowo-bursztynowymi refleksami. Szlachetne i eleganckie, bardzo stylowe, kusi subtelnymi aromatami fiołków i róż, czystym aromatem jeżyn, żurawin oraz przypraw i lukrecji. Solidnie zbudowane z aksamitnymi i dojrzałymi taninami. Na podniebieniu idealnie wyważone, jedwabiste i harmonijne, jak na piemonckiego klasyka przystało. Solidnie zbudowane z aksamitnymi i dojrzałymi taninami, o bardzo długim finiszu zabarwionym w tle nutą lukrecji.

Zaleca się pić go w temperaturze 18-20° C, ostrożnie dekantując.

Aromat  Aromat

Intensywny aromat kwiatowo - owocowy z przewagą dojrzałej śliwki, malin, czereśni, fiołków, róż, jeżyn. W tle aromat świeżych ziół, lukrecji i przypraw.

wskazania podawania  Kraj

Włochy

Smak  Smak

Wino dobrze skoncentrowane i zbalansowane, krągłe i gładkie. Niezwykle przyjemne, korzenne tło. Solidnie zbudowane z aksamitnymi i dojrzałymi taninami. Na podniebieniu idealnie wyważone, jedwabiste i harmonijne  o bardzo długim finiszu zabarwionym w tle nutą lukrecji.

Region  Region

Piemont

Barwa  Barwa

Ciemno-rubinowy kolor z wyraźnymi pomarańczowymi refleksami.

Apelacja  Apelacja

Barolo DOCG

jedzenie  Sugestie kulinarne

Szczególnie polecane do dań z czerwonego mięsa, dziczyzny i serów, ciężkich dań kuchni piemonckiej.


Szczepy  Szczep

100% Nebbiolo

wskazania podawania  Temperatura serwowania

Temperatura serwowania 18-20°C.

Przelać do dekantera na godzinę przed podaniem . Wino powinno „pooddychać”, żeby oddać wszelkie swoje dobra.

Aromat  Alkohol

14.00%

Pojemność  Pojemność

0.75l

Rocznik Rocznik

2016

Nagrody  Nagrody

-

Recenzje

Produkty w kategorii

(3 innych produktów z tej samem kategorii)

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Reset password