Sauvignon WINKL Alto Adige DOC 2017 Terlan

Sauvignon WINKL Alto Adige DOC Terlan

95,00 zł
Dostawa: 1 do 3 tygodni

Wino odświeżające, czyste, wierne stylowi odmiany, ale i głęboko zatopione w górskim terroir. Zapach intensywny, z wyrafinowaną nutą kwiatów czarnego bzu i pokrzywy, niedojrzałych migdałów, skórki z orzecha włoskiego, owoców moreli, mandarynki i marakui. W ustach idealna soczystość, długie, autentyczne i czyste, harmonijne, miękkie i eleganckie.

 

Gwarancja Jakości

 

Bezpieczna dostawa

 

Najlepsza obsługa

 

Bezpieczne szyfrowanie SSL

Szczegóły produktu

Kolor
Białe
Charakter
Wytrawne
Apelacja
Alto Adige DOC
Szczep
Sauvignon
Region
Górna Adyga
Kraj
Włochy

Opis

Ambitny tyrolski Sauvignon z czołowej spółdzielni w Alto Adige o jasnożółtej barwie z zielonym odcieniem. Wino odświeżające, czyste, wierne stylowi odmiany, ale i głęboko zatopione w górskim terroir. Dobrze kwasowe, z nerwem, sprawdzające się idealnie przy stole, choć dobre też samo w sobie, choćby na odświeżenie po całodziennym szusowaniu po dolomickich stokach. Zapach intensywny, z wyrafinowaną nutą kwiatów czarnego bzu i pokrzywy, niedojrzałych migdałów, skórki z orzecha włoskiego, owoców moreli, mandarynki i marakui. W ustach idealna soczystość, długie, autentyczne i czyste, harmonijne, miękkie i eleganckie. Idealne połączenie owocu, mineralności, głębi i kremowej faktury nieoczywistej dla tego szczepu, z kamiennym tchnieniem czystej skały i długą końcówką.

Aromat  Aromat

Zapach intensywny, z wyrafinowaną nutą kwiatów czarnego bzu i pokrzywy, mięty, niedojrzałych migdałów, skórki z orzecha włoskiego, owoców moreli, mandarynki i marakui.

wskazania podawania  Kraj

Włochy

Smak  Smak

Wino odświeżające, czyste, dobrze kwasowe, z nerwem. W ustach idealna soczystość, długie, autentyczne i czyste, harmonijne, miękkie i eleganckie. Idealne połączenie owocu, mineralności, głębi i kremowej faktury nieoczywistej dla tego szczepu, z kamiennym tchnienie czystej skały i długą końcówką.

Region  Region

Górna Adyga

Barwa  Barwa

Jasnożółta z zielonym odcieniem.

Apelacja  Apelacja

Alto Adige DOC

jedzenie  Sugestie kulinarne

Doskonałe jako aperitif. Idealne do białych szparagów, koziego sera oraz wszelkiego rodzaju przystawek. W interpretacji Cantine Terlano, WINKL jest partnerem ambitnych dań nowoczesnej kuchni.


Szczepy  Szczep

100% Sauvignon Blanc

wskazania podawania  Temperatura serwowania

Temperatura serwowania 10-12°C.

Aromat  Alkohol

14.00%

Pojemność  Pojemność

0.75l

Rocznik Rocznik

2021

Nagrody  Nagrody

-

Recenzje

Produkty w kategorii

(16 innych produktów z tej samem kategorii)

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Reset password