Terlaner Riserva NOVA DOMUS DOC 2014 Terlan

Terlaner Riserva NOVA DOMUS DOC Terlan

169,00 zł
Dostawa: 1 do 3 tygodni

Czołowa etykieta Terlano będąca kupażem pinot bianco, chardonnay i sauvignon z długim pobytem w beczce na osadzie. Imponujące i niezwykle skomplikowane i wielowymiarowe wino. Sporo w nim substancji, beczka bardzo dobrze wtopiona w dalekim tle. W zapachu cytrusy owoce egzotyczne), w ustach maślana faktura będąca potwierdzeniem burdzundzkich odmian. Idealnie zarysowana mineralność.

 

Gwarancja Jakości

 

Bezpieczna dostawa

 

Najlepsza obsługa

 

Bezpieczne szyfrowanie SSL

Szczegóły produktu

Kolor
Białe
Charakter
Wytrawne
Apelacja
Alto Adige DOC
Szczep
Chardonnay
Szczep
Sauvignon
Szczep
Pinot Bianco
Region
Górna Adyga
Kraj
Włochy

Opis

Czołowa etykieta Terlano będąca kupażem pinot bianco, chardonnay i sauvignon z długim pobytem w beczce na osadzie. Imponujące i niezwykle skomplikowane wielowymiarowe wino. Sporo w nim substancji, beczka bardzo dobrze wtopiona w dalekim tle. W zapachu dominuje sauvignon (cytrusy, owoce egzotyczne), w ustach maślana faktura będąca potwierdzeniem burgundzkich odmian. Idealnie zarysowana mineralność. Wino przeznaczone do długiego starzenia, które w pełni wyrazi swój charakter po kilku latach.

Winifikacja: Fermentacja wina przebiega 50% w barriques i 50% w tonneaux o pojemności 500l. Dojrzewanie trwa 12 miesięcy. Kupażowanie wina odbywa się we wrześniu, a po 6 miesiącach następuje butelkowanie.

Aromat  Aromat

Bukiet z nutą moreli, mandarynek, melona, pasiflory owoców tropikalnych oraz z nutą ziół i przypraw, w szczególności anyż, mięta i szałwia. Wszelkie aromaty owocowe otoczone delikatnym słono-mineralnym akcentem.

wskazania podawania  Kraj

Włochy

Smak  Smak

Usta lekko słone, z przyjemną kwasowością, mięsiste i harmonijne. Wino o dobrej strukturze i długiej końcówce. Na podniebieniu złożone i delikatne, oferując kremowo-maślaną miękkość w ciekawej symbiozie z aromatyczną mineralnością. Wino o długim niezwykłym finiszu.

Region  Region

Górna Adyga

Barwa  Barwa

Piękny, słomkowy kolor z zielonkawymi refleksami.

Apelacja  Apelacja

Alto Adige DOC

jedzenie  Sugestie kulinarne

Idealnie harmonizuje się z z kawiorem oraz z grillowanymi stekami z łososia i tuńczyka, stekami T-bone ala Fiorentina, Saltimboccą alla romana, duszoną giczą cielęcą. Idealny kompan parmigiany z bakłażanów.


Szczepy  Szczep

60% Pinot Bianco, 30% Chardonnay, 10% Sauvignon

wskazania podawania  Temperatura serwowania

Podawać w temperaturze 12-14°C‏.

Aromat  Alkohol

14.00%

Pojemność  Pojemność

0.75l

Rocznik Rocznik

-

Nagrody  Nagrody

-

Recenzje

Produkty w kategorii

(16 innych produktów z tej samem kategorii)

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Reset password