Franciacorta BRUT Cuvee Prestige DOCG Ca del Bosco

187,50 zł
Dostawa: 1 do 3 tygodni

Najsłynniejsze, włoskie, białe wino musujące produkowane tradycyjną szampańską metodą. Wyjątkowy smak zawdzięcza magicznemu, złożonemu, i starannemu rytuałowi tworzenia cuvee. Pochodzące z najlepszych winnic grona, po ręcznym zbiorze i selekcji, przechodzą szereg procesów min. 28 miesięcy starzenia na osadzie, by stworzyć ten niepowtarzalny smak ‘spumante cuvee’. Umiejętne połączenie Chardonnay, z domieszką Pinot Blanc i Pinot Noir. Wino obficie spienione, o barwie żółto-słomkowej. W zapachu wyczuwalna świeżość, delikatna słodycz, przechodząca w delikatną woń cytrusów, jabłek, cedru oraz białych kwiatów, którym towarzyszy lekki powiew wanilii. Przyjemnie kremowe w ustach. Rześkie i pulsujące życiem w swojej owocowej świeżości. Bardzo długie, zrównoważone, niezwykle eleganckie w finale

 

Gwarancja Jakości

 

Bezpieczna dostawa

 

Najlepsza obsługa

 

Bezpieczne szyfrowanie SSL

Szczegóły produktu

Kolor
Białe
Charakter
Musujące
Apelacja
Franciacorta DOCG
Szczep
Chardonnay
Szczep
Pinot Noir
Szczep
Pinot Bianco
Region
Lombardia
Kraj
Włochy

Opis

Aromat  Aromat

W zapachu wyczuwalna wielka słodycz, przechodząca w delikatną woń cytrusów, jabłek, cedru oraz białych kwiatów, którym towarzyszy lekki powiew wanilii oraz pieczonej skórki z chleba w tle.

wskazania podawania  Kraj

Włochy

Smak  Smak

Wielkie wino ze szlachetną surowością, przyjemnie kremowe w ustach, rześkie i pulsujące życiem w swojej owocowej świeżości. Bardzo długie, zrównoważone, niezwykle eleganckie w finale.

Region  Region

Lombardia

Barwa  Barwa

Żywy, słomkowy kolor z delikatnymi refleksami zieleni. Delikatna kremowa pianka, gruba a zarazem bogata i obfita, małe długotrwałe bąbelki.

Apelacja  Apelacja

Franciacorta DOCG

jedzenie  Sugestie kulinarne

Szczególnie polecane do skorupiaków i owoców morza, ryb, potraw z białego mięsa, dzikiego ptactwa czy lekkich mięs. Idealne także jako aperitif lub po posiłku.


Szczepy  Szczep

75% Chardonnay, 15% Pinot Noir, 10% Pinot Blanc,

wskazania podawania  Temperatura serwowania

Temperatura serwowania 7-8°C.

Aromat  Alkohol

12.50%

Pojemność  Pojemność

0.75l

Rocznik Rocznik

-

Nagrody  Nagrody

Recenzje

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Reset password