Costasera Amarone della Valpolicella Classico DOC 2010 Masi

399,00 zł
Dostawa: 1 do 3 tygodni

Wino powstało przy wykorzystaniu metody appasimento - polegającej na podsuszaniu owoców dla większej koncentracji smaków i aromatów. Doskonałe wino z winnicy Costasera - winnicy, w której stoki z winogronami wychodzą na zachód gwarantując najlepsze z możliwych warunki uprawy winorośli. Jest to znakomity kupaż trzech lokalnych szczepów: Corvina, Rondinella, Molinara.

Skorzystaj ze zniżki

Ilość

    Dostępne:  Ostatnie sztuki w magazynie
 

Gwarancja Jakości

 

Bezpieczna dostawa

 

Najlepsza obsługa

 

Bezpieczne szyfrowanie SSL

Szczegóły produktu

Kolor
Czerwone
Charakter
Wytrawne
Apelacja
Amarone Della Valpolicella DOCG
Szczep
Rondinella
Szczep
Corvina
Szczep
Molinara
Region
Veneto
Kraj
Włochy

Opis

Jedna z najważniejszych etykiet MASI'ego. Wino przynoszące dumę producentowi - majestatyczne, odrobinę skomplikowane i przyjemnie żywiołowe. Wino powstało przy wykorzystaniu metody appasimento - często wykorzystywanej w tym regionie - polegającej na podsuszaniu owoców dla większej koncentracji smaków i aromatów. Doskonałe wino z winnicy Costasera - winnicy, w której stoki z winogronami wychodzą na zachód gwarantując najlepsze z możliwych warunki uprawy winorośli. Jest to znakomity kupaż trzech lokalnych szczepów: Corvina, Rondinella, Molinara. Winnice MASI od sześciu pokoleń znajdują się we władaniu rodziny Boscaini. Prezesem firmy Masi Agricola S.P.A. jest Sandro Boscaini, w rodzinny biznes zaangażowane są również jego dzieci Alessandra i Raffaele oraz bracia Bruno i Mario. Historia Masi to nie tylko historia rodziny Boscaini lecz również historia licznych winnic położonych w weneckim regionie Veneto. Tradycja i nowoczesność ukryta w każdej butelce tego niezwykłego wina. Z każdym łykiem wyobraźnia przenos nad niezwykły majestat jeziora Garda skąpanego w refleksach łagodnego wschodu słońca.

Aromat  Aromat

W nosie wyczuwamy pieczone, czerwone owoce z dominującą nutą śliwek i wiśni w tle wyczuwalna intensywność aromatu laskowych orzechów i wanilii, tytoniu, czekolady i świeżego drewna. Wino udanie równoważy w sobie beczkę i podsuszone owoce, gładkość i kwasowość, akcentując w sobie jeszcze delikatne rejestry pieczonego mięsiwa, coś dymnego, mrocznego, zagadkowego.

wskazania podawania  Kraj

Włochy

Smak  Smak

Wyjątkowe zrównoważone, niezwykle harmonijne - wyczuwalny i owoc i nuty kawy i kakao.

Region  Region

Veneto

Barwa  Barwa

Intensywna, głęboka, ciemno-rubinowa.

Apelacja  Apelacja

Amarone Della Valpolicella DOC

jedzenie  Sugestie kulinarne

Szczególnie polecane grillowanych dań lub pieczonych czerwonych mięs, dziczyzny, serów lekko pikantnych np. parmigiano. Świetne wino na koniec posiłku.


Szczepy  Szczep

Corvina, Rondinella, Molinara

wskazania podawania  Temperatura serwowania

Temperatura serwowania 18°C.

Aromat  Alkohol

15.00%

Pojemność  Pojemność

0.75l

Rocznik Rocznik

2010

Nagrody  Nagrody

-

Recenzje

Produkty w kategorii

(3 innych produktów z tej samem kategorii)

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Reset password