Fiano di Avellino APIANUM DOCG Salvatore Molettieri

75,00 zł
Dostawa: 1 do 3 tygodni

Białe wytrawne wino powstałe w całości z odmiany fiano uprawianej w regionie Kampania. Wino odznacza się jasno słomkowym odcieniem z  zielonkawymi refleksami. Bukiet uwydatnia aromaty cytrusów, owoców o białym miąższu, białych kwiatów, akacji, z akcentami orzecha laskowego oraz ziół i tymianku. Na podniebieniu długie, dobrze zbudowane, świeże, miękkie i zrównoważone, bogate w owoce i zrównoważony, uwodzicielska kwasowość odświeża podniebienie, oferując długi i żywy finisz. Z wiekiem pozytywnie rozwija swój potencjał. Najlepsze wyniki osiąga m.in  2-4 lata po zbiorze. Sugestie kulinarne: białe mięsa, owoce morza, skorupiaki, młode sery, dań wegetariańskich, risotto, lekkich sałatek

 

Gwarancja Jakości

 

Bezpieczna dostawa

 

Najlepsza obsługa

 

Bezpieczne szyfrowanie SSL

Szczegóły produktu

Kolor
Białe
Charakter
Wytrawne
Apelacja
Fiano di Avellino DOCG
Szczep
Fiano
Region
Kampania
Kraj
Włochy

Opis

Wino wytrawne białe z autochtonicznego szczepu pochodzącego z Kampanii, ze strefy Irpinia, o nazwie Fiano. „Vitis appianae” tak brzmi oryginalna łacińska nazwa szczepu, ulubionego przez pszczoły, bo bardzo słodkiego. Dzięki tak wysokiej słodyczy winogron Fiano daje wina o dużym potencjale alkoholowym, mocne, dobrze zbudowane ale też przyjemnie aromatyczne i rześkie. Co więcej Fiano jako jedno z niewielu win białych nie boi się upływu czasu, spokojnie zachowuje swoje właściwości przez kilka lat od zbioru.

Aromat  Aromat

Intensywny z nutami aromatów dojrzałych owoców i kwiatów rumianka, cytrusów wyczuwa się gruszkę, brzoskwinię, mango i kandyzowane pomarańcze, kwiatów akacji z akcentami orzecha laskowego oraz ziół i tymianku.

wskazania podawania  Kraj

Włochy

Smak  Smak

Na podniebieniu długie, dobrze zbudowane, świeże, miękkie i zrównoważone, bogate w owoce i zrównoważony, uwodzicielska kwasowość odświeża podniebienie, oferując długi i żywy finisz.

Region  Region

Kampania

Barwa  Barwa

Jasno żółta-słomkowa z zielonymi refleksami.

Apelacja  Apelacja

Fiano di Avellino DOCG

jedzenie  Sugestie kulinarne

Idealne jako aperitif, polecane do owoców morza, szczególnie do ostryg, skorupiaków i wysokiej klasy dań na bazie ryb, białych mięs, owoców morza, młodych serów, dań wegetariańskich, risotto, lekkich sałatek.


Szczepy  Szczep

100% Fiano

wskazania podawania  Temperatura serwowania

Temperatura serwowania 10-12°C.

Aromat  Alkohol

12.50%

Pojemność  Pojemność

0.75l

Rocznik Rocznik

Nagrody  Nagrody

-

Recenzje

Produkty w kategorii

(10 innych produktów z tej samem kategorii)

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Reset password