Barolo Riserva 10 Ani DOCG Bel Colle

179,00 zł
Dostawa: 1 do 3 tygodni

Wielowymiarowa ikona Piemontu. Barolo Riserva produkowana jest tylko w najlepszych latach. Specjalna selekcja gron pochodzących z dwóch winnic Verduno Boscatto i Verduno Monvigliero. Winifikacja wina zachodzi w 4000 l dębowych beczkach każdej z winnic osobno przez okres 5 lat. Po tym okresie wina są zlewane razem do dębowej beczki (Alier) o pojemności 8000L gdzie spędzają razem kolejne 5 lat. Niesamowity potencjał starzenia. Wino niezwykle harmonijne, eleganckie i długie z doskonałą strukturą i dobrze zbalansowanymi taninami. Potężne wino o pięknym, ciemno rubinowym kolorze z pomarańczowymi refleksami, bogate w intensywne aromaty dzikiej truskawki, malin, czereśni, róży oraz wanilii.  W ustach wspaniała kwasowość z ułagodzonymi taninami. Wino o niespotykanej elegancji i finezji.

 

Gwarancja Jakości

 

Bezpieczna dostawa

 

Najlepsza obsługa

 

Bezpieczne szyfrowanie SSL

Szczegóły produktu

Kolor
Czerwone
Charakter
Wytrawne
Apelacja
Barolo Riserva DOCG
Szczep
Nebbiolo
Region
Piemont
Kraj
Włochy

Opis

Wielowymiarowy klasyk gatunku, ikona Piemontu. Barolo Riserva produkowana jest tylko w najlepszych latach. Specjalna selekcja gron z dwóch najważniejszych winnic Verduno Boscatto oraz Verduno Monvigliero. Winifikacja wina zachodzi w 4000 l dębowych beczkach każdej z winnic osobno przez okres 5 lat. Po tym okresie wina są zlewane razem do dębowej beczki (Alier) o pojemności 8000L gdzie spędzają razem kolejne 5 lat. Niesamowity potencjał starzenia. Wino niezwykle harmonijne, eleganckie i długie z doskonałą strukturą i dobrze zbalansowanymi taninami. Z wiekiem wino nabiera aksamitnego charakteru, między innymi dzięki wieloletniemu (10 lat) dojrzewaniu w dębowych beczkach. Potężne wino o pięknym, ciemno rubinowym kolorze z pomarańczowymi refleksami, bogate w intensywne aromaty dzikiej truskawki, róży oraz wanilii. Wyborne wino o głębokim zapachu (maliny, czereśnie) i szlachetnej elegancji, absolutnie długowieczne. W ustach wspaniała kwasowość z ułagodzonymi taninami. Wino o niespotykanej elegancji i finezji. Doskonale zbalansowane i złożone wino.

Aromat  Aromat

Niezwykle złożone spektrum aromatów. Wino bogate w intensywne aromaty dzikiej truskawki, malin, czereśni róży oraz wanilii.  W nosie urzeka bogatym aromatem suszonych kwiatów polnych, ziaren kawy i słodkich przypraw. Szlachetna elegancja.

wskazania podawania  Kraj

Włochy

Smak  Smak

Wino niezwykle harmonijne, eleganckie i długie z doskonałą strukturą i dobrze zbalansowanymi taninami. Z wiekiem wino nabiera aksamitnego charakteru, między innymi dzięki wieloletniemu (10 lat) dojrzewaniu w dębowych beczkach. W ustach wspaniała kwasowość z ułagodzonymi taninami, eleganckie, pełne, sycące, odnajdziemy smaki dojrzałych owoców leśnych, żurawiny w towarzystwie słodkich przypraw w tle. Finisz długi, rozgrzewający, niezapomniany, o doskonałej harmonii między dobrze zbudowaną taniną, a przyjemną kwasowością. Wino o niespotykanej elegancji i finezji. Doskonale zbalansowane i złożone wino.

Region  Region

Piemont

Barwa  Barwa


Potężne wino o pięknym, ciemno rubinowym kolorze z pomarańczowymi refleksami

Apelacja  Apelacja

Barolo Riserva DOCG

jedzenie  Sugestie kulinarne

Szczególnie polecane do dań z czerwonego mięsa, dziczyzny i serów, ciężkich dań kuchni piemonckiej. Przelać do dekantera na godzinę przed podaniem . Wino powinno „pooddychać” min 1h żeby oddać wszelkie swoje dobra.


Szczepy  Szczep

100% Nebbiolo

wskazania podawania  Temperatura serwowania

Temperatura serwowania 20°C.

Aromat  Alkohol

14.00%

Pojemność  Pojemność

0.75l

Rocznik Rocznik

2013

Nagrody  Nagrody

-

Recenzje

Produkty w kategorii

(16 innych produktów z tej samem kategorii)

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Reset password