Sauvignon WINKL Alto Adige DOC 2017 Terlan

Sauvignon WINKL Alto Adige DOC Terlan

135,00 zł
Dostawa: 1 do 3 tygodni

Wino odświeżające, czyste, wierne stylowi odmiany, ale i głęboko zatopione w górskim terroir. Zapach intensywny, z wyrafinowaną nutą kwiatów czarnego bzu i pokrzywy, niedojrzałych migdałów, skórki z orzecha włoskiego, owoców moreli, mandarynki i marakui. W ustach idealna soczystość, długie, autentyczne i czyste, harmonijne, miękkie i eleganckie.

Ilość

    Dostępne:  W magazynie
 

Gwarancja Jakości

 

Bezpieczna dostawa

 

Najlepsza obsługa

 

Bezpieczne szyfrowanie SSL

Szczegóły produktu

Kolor
Białe
Charakter
Wytrawne
Apelacja
Alto Adige DOC
Szczep
Sauvignon
Region
Górna Adyga
Kraj
Włochy

Opis

Ambitny tyrolski Sauvignon z czołowej spółdzielni w Alto Adige o jasnożółtej barwie z zielonym odcieniem. Wino odświeżające, czyste, wierne stylowi odmiany, ale i głęboko zatopione w górskim terroir. Dobrze kwasowe, z nerwem, sprawdzające się idealnie przy stole, choć dobre też samo w sobie, choćby na odświeżenie po całodziennym szusowaniu po dolomickich stokach. Zapach intensywny, z wyrafinowaną nutą kwiatów czarnego bzu i pokrzywy, niedojrzałych migdałów, skórki z orzecha włoskiego, owoców moreli, mandarynki i marakui. W ustach idealna soczystość, długie, autentyczne i czyste, harmonijne, miękkie i eleganckie. Idealne połączenie owocu, mineralności, głębi i kremowej faktury nieoczywistej dla tego szczepu, z kamiennym tchnieniem czystej skały i długą końcówką.

Aromat  Aromat

Zapach intensywny, z wyrafinowaną nutą kwiatów czarnego bzu i pokrzywy, mięty, niedojrzałych migdałów, skórki z orzecha włoskiego, owoców moreli, mandarynki i marakui.

wskazania podawania  Kraj

Włochy

Smak  Smak

Wino odświeżające, czyste, dobrze kwasowe, z nerwem. W ustach idealna soczystość, długie, autentyczne i czyste, harmonijne, miękkie i eleganckie. Idealne połączenie owocu, mineralności, głębi i kremowej faktury nieoczywistej dla tego szczepu, z kamiennym tchnienie czystej skały i długą końcówką.

Region  Region

Górna Adyga

Barwa  Barwa

Jasnożółta z zielonym odcieniem.

Apelacja  Apelacja

Alto Adige DOC

jedzenie  Sugestie kulinarne

Doskonałe jako aperitif. Idealne do białych szparagów, koziego sera oraz wszelkiego rodzaju przystawek. W interpretacji Cantine Terlano, WINKL jest partnerem ambitnych dań nowoczesnej kuchni.


Szczepy  Szczep

100% Sauvignon Blanc

wskazania podawania  Temperatura serwowania

Temperatura serwowania 10-12°C.

Aromat  Alkohol

14.00%

Pojemność  Pojemność

0.75l

Rocznik Rocznik

2023

Nagrody  Nagrody

-

Recenzje

Produkty w kategorii

(16 innych produktów z tej samem kategorii)

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Reset password