Pinot Grigio Alto Adige DOC Terlan

66,00 zł
Dostawa: 1 do 3 tygodni

Pinot Grigio zawsze było i jest jednym z najważniejszych win w Cantina Terlano. Okolice miejscowości Terlano to znakomite, mocno wapienne siedlisko dla pinot grigio, tutejsze białe wina domagają się wyróżnienia odrębną apelacją. Wino nacechowane dużą finezją i mineralną elegancją.

 

Gwarancja Jakości

 

Bezpieczna dostawa

 

Najlepsza obsługa

 

Bezpieczne szyfrowanie SSL

Szczegóły produktu

Kolor
Białe
Charakter
Wytrawne
Apelacja
Alto Adige DOC
Szczep
Pinot Grigio
Region
Górna Adyga
Kraj
Włochy

Opis

Pinot Grigio zawsze było i jest jednym z najważniejszych win w Cantina Terlano. Okolice miejscowości Terlano to znakomite, mocno wapienne siedlisko dla pinot grigio, tutejsze białe wina domagają się wyróżnienia odrębną apelacją. Wino nacechowane dużą finezją i mineralną elegancją. Piękne aromaty dojrzałego grejpfruta, liczi i białego melona, polnych kwiatów, wapienia oraz świeżo skoszonej łąki. W ustach jest niezwykle miękkie, eleganckie, dość pełne i krągłe, z lekką strukturą. Ze względu na złożoność aromatów i smaków następuje niezwykła równowaga i niezwykle długa aromatyczna końcówka połączona słoną mineralnością. Idealne do przekąsek z południowego Tyrolu w szczególności wędzonego boczku, wędlin jak Bündnerfleisch lub salami z dziczyzny czy szynki parmeńskiej. Doskonałe również do oliwkowego pate', suszonych pomidorów, ziołowego risotto czy gniocchi. Idealny kompan delikatnej cielęciny, grillowanych ryb oraz dań na bazie trufli.

Aromat  Aromat

Piękne aromaty dojrzałego grejpfruta, liczi i białego melona, polnych kwiatów, wapienia oraz świeżo skoszonej łąki.

wskazania podawania  Kraj

Włochy

Smak  Smak

W ustach jest niezwykle miękkie, eleganckie, dość pełne i krągłe, z lekką strukturą. Ze względu na złożoność aromatów i smaków następuje niezwykła równowaga i niezwykle długa aromatyczna końcówka połączona słoną mineralnością.

Region  Region

Górna Adyga

Barwa  Barwa

Jasno- złoty z zielonymi refleksami.

Apelacja  Apelacja

Alto Adige DOC

jedzenie  Sugestie kulinarne

Idealne do przekąsek z południowego Tyrolu w szczególności wędzonego boczku, wędlin jak Bündnerfleisch lub salami z dziczyzny czy szynki parmeńskiej. Doskonałe również do oliwkowego pate', suszonych pomidorów, ziołowego risotto czy gniocchi. Idealny kompan delikatnej cielęciny, grillowanych ryb oraz dań na bazie trufli.


Szczepy  Szczep

100% Pinot Grigio

wskazania podawania  Temperatura serwowania

Temperatura serwowania 10-12°C.

Aromat  Alkohol

13.50%

Pojemność  Pojemność

0.75l

Rocznik Rocznik

2021

Nagrody  Nagrody

-

Recenzje

Produkty w kategorii

(16 innych produktów z tej samem kategorii)

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Reset password