Nas-Cëtta Langhe Nascetta DOC Bel Colle

35,00 zł
Dostawa: 1 do 3 tygodni

Jedna z zapomnianych pereł Piemontu, Nascetta Langhe DOC to białe, wytrawne wino z Piemontu.  Wino posiada bladożółty kolor ze złotymi refleksami. Aromaty bogate w akcenty dzikich kwiatów, ziół, cytrusów oraz owoców egzotycznych. Na finiszu nuta miodu akacjowego oraz rozmarynu. W ustach świeże, mineralne o niezwykle przyjemnej kwasowości. Bardzo harmonijne.

 

Gwarancja Jakości

 

Bezpieczna dostawa

 

Najlepsza obsługa

 

Bezpieczne szyfrowanie SSL

Szczegóły produktu

Kolor
Białe
Charakter
Wytrawne
Apelacja
Langhe Nascetta DOC
Szczep
Nascetta
Region
Piemont
Kraj
Włochy

Opis

O białym piemonckim szczepie zwanym nascetta wspomina już enolog Giovanni Gagna w XIX wieku. To samo winogrono, pod nieco inną, powszechnie jednak wówczas używaną w regionie nazwą anascetta pojawia się w wielkim „Eseju na temat światowej ampelografii” z 1877 roku autorstwa hrabiego Giovanniego di Rovasendy. Już wtedy uważano ją za szczep wyjątkowo szlachetny i może to właśnie spowodowało, że słuch o niej zaginął: była zbyt ambitna na zwykłe wino stołowe, zbyt mało wydajna i na dodatek uprawiana w regionie, który i tak stawiał na czerwone wina. Nascetta jest winem średnio aromatycznym, jest raczej szczupła i nie lubi beczki. Za młodu pachnie jak muszkat (choć według najnowszych teorii naukowych bliżej jej do vermentino). W ustach owocowo-pikantna, często z wysoką kwasowością. Nad innymi białymi szczepami regionu stawia ją zdecydowanie jej długowieczność porównywalna z energią życiową rieslinga. Nascetta z wiekiem bardzo się zmienia, ewoluuje; nie starzeje się, a rozwija, nie staje się zmęczona, tylko pełniejsza i ciekawsza. A enolog z Bel Colle uśmiecha się i oczy mu błyszczą, kiedy słyszy o swojej dziesięcioletniej butelce, że jej zawartość przypomina dobrego rieslinga.

Aromat  Aromat

Aromaty bogate w akcenty dzikich kwiatów, ziół, cytrusów oraz owoców egzotycznych. Na finiszu nuta miodu akacjowego oraz rozmarynu. Bardzo harmonijne.

wskazania podawania  Kraj

Włochy

Smak  Smak

W smaku bardzo przyjemne, pełne i okrągłe, wyważona konstrukcja, doskonała kwasowość, długi owocowo-mineralny finisz.

Region  Region

Piemont

Barwa  Barwa

Jasno-słomkowa barwa ze złotymi refleksami.

Apelacja  Apelacja

Langhe Nacetta DOC

jedzenie  Sugestie kulinarne

Polecane do przekąsek (d'oeuvres hors), lekkich dań z warzywami. Idealny też z rybami słodkowodnymi albo białym mięsem. Doskonały również jako aperitif.


Szczepy  Szczep

100% Nascetta

wskazania podawania  Temperatura serwowania

Temperatura serwowania 8-10°C.

Aromat  Alkohol

13.50%

Pojemność  Pojemność

0.75l

Rocznik Rocznik

2019

Nagrody  Nagrody

-

Recenzje

Produkty w kategorii

(15 innych produktów z tej samem kategorii)

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Reset password