Nas-Cëtta Langhe Nascetta DOC Bel Colle

35,00 zł

Jedna z zapomnianych pereł Piemontu, Nascetta Langhe DOC to białe, wytrawne wino z Piemontu.  Wino posiada bladożółty kolor ze złotymi refleksami. Aromaty bogate w akcenty dzikich kwiatów, ziół, cytrusów oraz owoców egzotycznych. Na finiszu nuta miodu akacjowego oraz rozmarynu. W ustach świeże, mineralne o niezwykle przyjemnej kwasowości. Bardzo harmonijne.

Skorzystaj ze zniżki

Ilość

    Dostępne:  Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

 

Gwarancja Jakości

 

Bezpieczna dostawa

 

Najlepsza obsługa

 

Bezpieczne szyfrowanie SSL

Szczegóły produktu

Kolor
Białe
Charakter
Wytrawne
Apelacja
Langhe Nascetta DOC
Szczep
Nascetta
Region
Piemont
Kraj
Włochy

Opis

O białym piemonckim szczepie zwanym nascetta wspomina już enolog Giovanni Gagna w XIX wieku. To samo winogrono, pod nieco inną, powszechnie jednak wówczas używaną w regionie nazwą anascetta pojawia się w wielkim „Eseju na temat światowej ampelografii” z 1877 roku autorstwa hrabiego Giovanniego di Rovasendy. Już wtedy uważano ją za szczep wyjątkowo szlachetny i może to właśnie spowodowało, że słuch o niej zaginął: była zbyt ambitna na zwykłe wino stołowe, zbyt mało wydajna i na dodatek uprawiana w regionie, który i tak stawiał na czerwone wina. Nascetta jest winem średnio aromatycznym, jest raczej szczupła i nie lubi beczki. Za młodu pachnie jak muszkat (choć według najnowszych teorii naukowych bliżej jej do vermentino). W ustach owocowo-pikantna, często z wysoką kwasowością. Nad innymi białymi szczepami regionu stawia ją zdecydowanie jej długowieczność porównywalna z energią życiową rieslinga. Nascetta z wiekiem bardzo się zmienia, ewoluuje; nie starzeje się, a rozwija, nie staje się zmęczona, tylko pełniejsza i ciekawsza. A enolog z Bel Colle uśmiecha się i oczy mu błyszczą, kiedy słyszy o swojej dziesięcioletniej butelce, że jej zawartość przypomina dobrego rieslinga.

Aromat  Aromat

Aromaty bogate w akcenty dzikich kwiatów, ziół, cytrusów oraz owoców egzotycznych. Na finiszu nuta miodu akacjowego oraz rozmarynu. Bardzo harmonijne.

wskazania podawania  Kraj

Włochy

Smak  Smak

W smaku bardzo przyjemne, pełne i okrągłe, wyważona konstrukcja, doskonała kwasowość, długi owocowo-mineralny finisz.

Region  Region

Piemont

Barwa  Barwa

Jasno-słomkowa barwa ze złotymi refleksami.

Apelacja  Apelacja

Langhe Nacetta DOC

jedzenie  Sugestie kulinarne

Polecane do przekąsek (d'oeuvres hors), lekkich dań z warzywami. Idealny też z rybami słodkowodnymi albo białym mięsem. Doskonały również jako aperitif.


Szczepy  Szczep

100% Nascetta

wskazania podawania  Temperatura serwowania

Temperatura serwowania 8-10°C.

Aromat  Alkohol

13.50%

Pojemność  Pojemność

0.75l

Rocznik Rocznik

2019

Nagrody  Nagrody

-

Recenzje

Produkty w kategorii

(15 innych produktów z tej samem kategorii)

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Reset password