Spoleto Trebbiano Spoletino DOC Scacciadiavoli

87,00 zł
Dostawa: 1 do 3 tygodni

Trebbiano Spoletino to typowa odmiana obszaru rozciągającego się między Montefalco, Trevi i Spoleto; być może nazwa wywodzi się od „Trebium”, po łacinie Trevi. Wino o barwie intensywno słomkowej żółci przechodzącej w złoto. Aromat wina o dużej intensywności i trwałości; można rozpoznać owocowo-kwiatowy, kwiat migdałowca, głóg, cytrusy i owoce tropikalne; lekko pikantny finisz. Na podniebieniu jest zbudowane i bardzo soczyste. Duża kwaśna struktura, typowa dla Trebbiano Spoletino, łączy się w doskonałej i zaskakującej równowadze z innymi elementami. Doskonała trwałość i zgodność smakowo-zapachowa. Wino pełne, o przyjemnej świeżości i solidności. Bardzo dobrze komponuje się z podstawowymi daniami, takimi jak ryby i owoce morza, a także z białym mięsem i jest doskonałym aperitifem.

 

Gwarancja Jakości

 

Bezpieczna dostawa

 

Najlepsza obsługa

 

Bezpieczne szyfrowanie SSL

Szczegóły produktu

Kolor
Białe
Charakter
Wytrawne
Apelacja
Trebbiano Spoletino DOC
Szczep
Trebbiano
Region
Umbria
Kraj
Włochy

Opis

Aromat  Aromat

Aromat wina o dużej intensywności i trwałości, można rozpoznać owocowo-kwiatowy, świeże przyprawy , papryka , kurkuma , biały pieprz z nutami ziół i rumianku , słodkie owoce i suszone owoce , cytrusy, głóg, kwiat migdałowca, lekko pikantny finisz

wskazania podawania Kraj

Włochy

Smak  Smak

Na podniebieniu jest zbudowane i bardzo soczyste. Duża kwaśna struktura, typowa dla Trebbiano Spoletino, łączy się w doskonałej i zaskakującej równowadze z innymi elementami. Doskonała trwałość i zgodność smakowo-zapachowa. Wino pełne, o przyjemnej świeżości i solidności.

Region  Region

Umbria

Barwa  Barwa

Wino o barwie intensywno-słomkowej żółci przechodzącej w złoto

Apelacja  Apelacja

Trebbiano Spoletino DOC

jedzenie  Sugestie kulinarne

Bardzo dobrze komponuje się z podstawowymi daniami, takimi jak ryby i owoce morza, a także z białym mięsem i jest doskonałym aperitifem.


Szczepy  Szczep

100% Trebbiano Spoletino

wskazania podawania  Temperatura serwowania

Temperatura serwowania 8-10°C.

Aromat  Alkohol

13.50%

Pojemność  Pojemność

0.75l

Rocznik Rocznik

2021

Nagrody  Nagrody

- James Suckiling 93/100

wino winifikowane w glinianej amforze przez okres 9 miesiecy a nastepnie w nietostowanej beczce także przez okres 9 miesięcy

Recenzje

Produkty w kategorii

(16 innych produktów z tej samem kategorii)

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Reset password