Vino Spumante BRUT Bianco Metodo Classico Scacciadiavoli

95,00 zł
Dostawa: 1 do 3 tygodni

Spumante brut „Scacciadiavoli” pochodzi od szlachetnych czerwonych gron regionu Montefalco - Sagrantino, które jest winifikowane na białe wino z dodatkiem Chardonnay. Po 36 miesiącach na osadzie "sur lie", w winie ujawnia chrupiącą świeżość i wyrafinowane taniny z intensywnymi nutami owocowymi.  Druga fermentacja jak przystało na  metodę klasyczną (szampańską) zachodzi w butelce, gdzie powstaje wino o jasno żółtej barwie z zielonymi refleksami i gęstej, trwałej piance. Bukiet jest niezwykle świeży i kwiatowy z nutami czerwonego jabłka, białej brzoskwini i skórki chleba. W ustach żywe i zrównoważone, średnia struktura, z przyjemnie świeżą kwasowością. Elegancja i klasa w każdym łyku.

 

Gwarancja Jakości

 

Bezpieczna dostawa

 

Najlepsza obsługa

 

Bezpieczne szyfrowanie SSL

Szczegóły produktu

Kolor
Białe
Charakter
Musujące
Apelacja
Vino Spumante
Szczep
Chardonnay
Szczep
Sagrantino
Region
Umbria
Kraj
Włochy

Opis

Sagrantino jest stosunkowo łatwe w uprawie, ale bardzo trudne w winifikacji. Grona mają grubą i twardą skórkę, dzięki czemu są odporne na większość chorób dotykających winnice. Jednak w tej skórce i pestkach kryje się prawdziwa bomba. Przeprowadzone kilka lat temu badania pokazały, że stężenie polifenoli (w tym tanin) w sagrantino jest niesamowicie dużo wyższe, niż w innych czerwonych odmianach winorośli. Nie wdając się w szczegóły można powiedzieć, że jeśli chodzi o poziom polifenoli sagrantino zaczyna tam, gdzie inne odmiany kończą.

Winogrona Sagrantino znane są głównie jako czerwone wino gronowe, ale równie dobrze można go stosować w innych konteksty: winifikowane jako białe wino stanowi oryginalną bazę za Spumante Brut Metodo Classico Scacciadiavoli (Metoda tradycyjna). Charakterystyka odmiany ujawniają się w nowej formie: świeżych i delikatnych aromatów są zrównoważone typowymi taninami Sagrantino, dając strukturę i harmonię.

Spumante brut „Scacciadiavoli” pochodzi od szlachetnych czerwonych gron regionu Montefalco - Sagrantino, które jest winifikowane na białe wino z dodatkiem Chardonnay. Po 36 miesiącach na osadzie "sur lie", w winie ujawnia chrupiącą świeżość i wyrafinowane taniny z intensywnymi nutami owocowymi.  Druga fermentacja jak przystało na  metodę klasyczną (szampańską) zachodzi w butelce, gdzie powstaje wino o jasno żółtej barwie z zielonymi refleksami i gęstej, delikatnej i trwałej piance. Bukiet jest niezwykle świeży i kwiatowy z nutami czerwonego jabłka, białej brzoskwini i skórki chleba. W ustach żywe i zrównoważone, średnia struktura, z przyjemnie świeżą kwasowością. Elegancja i klasa w każdym łyku.

Aromat  Aromat

Bukiet jest niezwykle świeży i kwiatowy z nutami czerwonego jabłka, białej brzoskwini i skórki chleba. Szerokie spektrum aromatów.

wskazania podawania  Kraj

Włochy

Smak  Smak

W ustach żywe i zrównoważone, średnia struktura, z przyjemnie świeżą kwasowością. Niezwykle orzeźwiający perlage. Elegancja i klasa w każdym łyku.

Region  Region

Umbria

Barwa  Barwa

Wino o jasno żółtej barwie i dobrej piance

Apelacja  Apelacja

Vino Spumante - Metodo Classico (szampańska)

jedzenie  Sugestie kulinarne

Idealne jako aperitif lub jako przystawka, idealne do przystawek, dobrze komponuje się z rybami, a zwłaszcza z sushi


Szczepy  Szczep

85% Sagrantino, 15% Chardonnay

wskazania podawania  Temperatura serwowania

Temperatura serwowania 6-8°C.

Aromat  Alkohol

14.00%

Pojemność  Pojemność

0.75l

Rocznik Rocznik

NV

Nagrody  Nagrody

- Tre Bicchieri
 - Antonio Galoni - 95 /100 pkt

Recenzje

Produkty w kategorii

(16 innych produktów z tej samem kategorii)

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Reset password