Vino Spumante BRUT Rose' Metodo classico Scacciadiavoli

95,00 zł
Dostawa: 1 do 3 tygodni

Spumante brut rosè „Scacciadiavoli” pochodzi od szlachetnych winogron regionu Montefalco - Sagrantino, które zapominają o swojej typowej szorstkości, dając delikatną energię i niezwykłą lekkość. Brut rosé, po 24  miesiącach na osadzie, ujawnia chrupiącą świeżość i wyrafinowane taniny z intensywnymi nutami owocowymi. Idealny towarzysz kulinarnej podróży, która mówi o intensywności, smaku, mocnych i ziemistych smakach ziemi umbryjskiej, ale także o elegancji i szlachetności.  w kontrolowanej metodzie klasycznej (szampańskiej), a następnie butelkowane i spędza na osadzie „sur lie” przez co najmniej 24 miesiące. Wino o ciemnoróżowym kolorze i dobrej piance, ze świeżym, delikatnym i kwiatowym bukietem z nutami czerwonego jabłka, cytrusów, grejpfruta i skórki chleba.

 

Gwarancja Jakości

 

Bezpieczna dostawa

 

Najlepsza obsługa

 

Bezpieczne szyfrowanie SSL

Szczegóły produktu

Kolor
Różowe
Charakter
Musujące
Apelacja
Vino Spumante
Szczep
Sagrantino
Region
Umbria
Kraj
Włochy

Opis

Sagrantino jest stosunkowo łatwe w uprawie, ale bardzo trudne w winifikacji. Grona mają grubą i twardą skórkę, dzięki czemu są odporne na większość chorób dotykających winnice. Jednak w tej skórce i pestkach kryje się prawdziwa bomba. Przeprowadzone kilka lat temu badania pokazały, że stężenie polifenoli (w tym tanin) w sagrantino jest niesamowicie dużo wyższe, niż w innych czerwonych odmianach winorośli. Nie wdając się w szczegóły można powiedzieć, że jeśli chodzi o poziom polifenoli sagrantino zaczyna tam, gdzie inne odmiany kończą.

Spumante brut rosè  „Scacciadiavoli” pochodzi od szlachetnych winogron regionu Montefalco - Sagrantino, które zapominają o swojej typowej szorstkości, dając delikatną energię i niezwykłą lekkość. Brut rosé, po 24  miesiącach na osadzie, ujawnia chrupiącą świeżość i wyrafinowane taniny z intensywnymi nutami owocowymi. Idealny towarzysz kulinarnej podróży, która mówi o intensywności, smaku, mocnych i ziemistych smakach ziemi umbryjskiej, ale także o elegancji i szlachetności. Zbierane w pierwszych dziesięciu dniach września, najpierw poddawane winifikacji w stalowych zbiornikach w kontrolowanej metodzie klasycznej (szampańskiej), a następnie butelkowane , gdzie leżakuje na „sur lie” co najmniej 24 miesiące. Wino o ciemnoróżowym kolorze i dobrej piance, ze świeżym, delikatnym i kwiatowym bukietem z nutami czerwonego jabłka, cytrusów, grejpfruta i skórki chleba. Smak jest żywy z dobrą równowagą, dobrą strukturą, przyjemny, ze świeżą kwasowością.

Aromat  Aromat

Szerokie spektrum aromatów od niuansów owocowych z świeżym, delikatnym i kwiatowym bukietem z nutami czerwonego jabłka, cytrusów, grejpfruta i skórki chleba

wskazania podawania  Kraj

Włochy

Smak  Smak

W ustach jest żywe z dobrą równowagą, dobrą strukturą, przyjemne, ze świeżą kwasowością.

Region  Region

Umbria

Barwa  Barwa

Wino o ciemnoróżowym kolorze i dobrej piance

Apelacja  Apelacja

Vino Spumante

jedzenie  Sugestie kulinarne

Idealne jako aperitif lub jako przystawka, dobrze komponuje się z pierwszym i drugim daniem rybnym, ale także z białymi mięsami i świeżymi serami, doskonałe do sushi.


Szczepy  Szczep

100% Sagrantino

wskazania podawania  Temperatura serwowania

Temperatura serwowania 6-8°C.

Aromat  Alkohol

14.00%

Pojemność  Pojemność

0.75l

Rocznik Rocznik

NV

Nagrody  Nagrody

- Tre Bicchieri
 - Antonio Galoni - 95 /100 pkt

Recenzje

Produkty w kategorii

(16 innych produktów z tej samem kategorii)

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Reset password