NICCOLO' V Colli di Luna Rosso DOC Cantine Lunae Bosoni

79,90 zł
Dostawa: 1 do 3 tygodni

Niccolò V di Lunae Bosoni to liguryjskie czerwone wino z gron Sangiovese, Merlot i Pollera Nera, które pochodzą z winnic uprawianych na glebach żwirowych. Wino o rubinowej barwie z fioletowymi refleksami z nutą przypraw, czarnego pieprzu i cynamonu ze skórzanym tłem i dojrzałych czerwonych owoców. Smak jest ciepły i otulający, przekonujący, z miękkimi taninami i lekko mineralnym wykończeniem.

  • Gwarancja Jakości Gwarancja Jakości
  • Bezpieczna dostawa Bezpieczna dostawa
  • Najlepsza obsługa Najlepsza obsługa
  • Bezpieczne szyfrowanie SSL Bezpieczne szyfrowanie SSL

Szczegóły produktu

Kolor
Czerwone
Charakter
Wytrawne
Apelacja
Colli di Luni DOC
Szczep
Sangiovese
Szczep
Merlot
Szczep
Pollera Nera
Region
Liguria
Kraj
Włochy

Opis

Niccolò V jest jednym z Cru słynnej liguryjskiej winnicy Lunae, należącej do rodziny Bosoni. Wino to pochodzi z winnic w Ortonova, w prowincji La Spezia. Pochodzi z winorośli z winoroślą o średniej wieku 40 lat.

Wino otrzymane z umiejętnego kupażu gron Sangiovese, Merlot i Pollera Nera, zbieranych ręcznie w drugiej połowie września, następnie wino to pozostaje przez 15 dni w kontakcie ze skórami, a kolejnie przeprowadza się fermentację w stali. Następnie wino starzeje się przez 18 miesięcy w barriques i przez kolejne 6 miesięcy w butelce, zanim zostanie wprowadzone na rynek.

Niccolò V to rubinowo-czerwona barwa, z jasnofioletowymi refleksami. Niezwykle złożone aromaty, z ostrymi nutami pieprzu i cynamonu, które łączą się z tytoniem i czekoladą, aż do dżemów z czerwonych owoców. W ustach jest ciepło, energicznie. 

Wino o wyjątkowej osobowości, Cru di Lunae ma ogromny potencjał starzenia.

Aromat  Aromat

W nosie dominuje  aromat czarnego pieprzu, cynamonu i orientalnych przypraw z nutami wanilii i dojrzałych ciemnych owoców, skóry i tytoniu. W tle czekolada i dżem z czerwonych owoców.

wskazania podawania  Kraj

Włochy

Smak  Smak

W ustach koncentracja, charakter i elegancja. Wino jest harmonijne, otaczające, intensywne i pełne. Smak jest ciepły i bardzo otulający, przekonujący, z miękkimi taninami i lekko mineralnym wykończeniem.

Region  Region

Liguria

Barwa  Barwa

Rubinowo-czerwony kolor z fioletowymi refleksami.

Apelacja  Apelacja

Colli di Luni DOC

jedzenie  Sugestie kulinarne

Podawać z ważnymi potrawami, takimi jak duszone i pieczone mięsa, idealnie nadaje się do starzenia serów i czerwonych mięs.


Szczepy  Szczep

Sangiovese, Merlot, Pollera Nera

wskazania podawania  Temperatura serwowania

Podawać w temperaturze 18-20°C.

Aromat  Alkohol

13.50%

Pojemność  Pojemność

0.75l

Rocznik Rocznik

2014

Nagrody  Nagrody

-

Recenzje

Produkty w kategorii

(6 innych produktów z tej samem kategorii)

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Reset password