NICCOLO' V Colli di Luna Rosso DOC Cantine Lunae Bosoni

79,90 zł
Dostawa: 1 do 3 tygodni

Niccolò V di Lunae Bosoni to liguryjskie czerwone wino z gron Sangiovese, Merlot i Pollera Nera, które pochodzą z winnic uprawianych na glebach żwirowych. Wino o rubinowej barwie z fioletowymi refleksami z nutą przypraw, czarnego pieprzu i cynamonu ze skórzanym tłem i dojrzałych czerwonych owoców. Smak jest ciepły i otulający, przekonujący, z miękkimi taninami i lekko mineralnym wykończeniem.

 

Gwarancja Jakości

 

Bezpieczna dostawa

 

Najlepsza obsługa

 

Bezpieczne szyfrowanie SSL

Szczegóły produktu

Kolor
Czerwone
Charakter
Wytrawne
Apelacja
Colli di Luni DOC
Szczep
Sangiovese
Szczep
Merlot
Szczep
Pollera Nera
Region
Liguria
Kraj
Włochy

Opis

Niccolò V jest jednym z Cru słynnej liguryjskiej winnicy Lunae, należącej do rodziny Bosoni. Wino to pochodzi z winnic w Ortonova, w prowincji La Spezia. Pochodzi z winorośli z winoroślą o średniej wieku 40 lat.

Wino otrzymane z umiejętnego kupażu gron Sangiovese, Merlot i Pollera Nera, zbieranych ręcznie w drugiej połowie września, następnie wino to pozostaje przez 15 dni w kontakcie ze skórami, a kolejnie przeprowadza się fermentację w stali. Następnie wino starzeje się przez 18 miesięcy w barriques i przez kolejne 6 miesięcy w butelce, zanim zostanie wprowadzone na rynek.

Niccolò V to rubinowo-czerwona barwa, z jasnofioletowymi refleksami. Niezwykle złożone aromaty, z ostrymi nutami pieprzu i cynamonu, które łączą się z tytoniem i czekoladą, aż do dżemów z czerwonych owoców. W ustach jest ciepło, energicznie. 

Wino o wyjątkowej osobowości, Cru di Lunae ma ogromny potencjał starzenia.

Aromat  Aromat

W nosie dominuje  aromat czarnego pieprzu, cynamonu i orientalnych przypraw z nutami wanilii i dojrzałych ciemnych owoców, skóry i tytoniu. W tle czekolada i dżem z czerwonych owoców.

wskazania podawania  Kraj

Włochy

Smak  Smak

W ustach koncentracja, charakter i elegancja. Wino jest harmonijne, otaczające, intensywne i pełne. Smak jest ciepły i bardzo otulający, przekonujący, z miękkimi taninami i lekko mineralnym wykończeniem.

Region  Region

Liguria

Barwa  Barwa

Rubinowo-czerwony kolor z fioletowymi refleksami.

Apelacja  Apelacja

Colli di Luni DOC

jedzenie  Sugestie kulinarne

Podawać z ważnymi potrawami, takimi jak duszone i pieczone mięsa, idealnie nadaje się do starzenia serów i czerwonych mięs.


Szczepy  Szczep

Sangiovese, Merlot, Pollera Nera

wskazania podawania  Temperatura serwowania

Podawać w temperaturze 18-20°C.

Aromat  Alkohol

13.50%

Pojemność  Pojemność

0.75l

Rocznik Rocznik

2014

Nagrody  Nagrody

-

Recenzje

Produkty w kategorii

(10 innych produktów z tej samem kategorii)

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Reset password