Vino Spumante di Qualita Tertium Millenium BRUT Cantine Lunae Bosoni

55,00 zł
Dostawa: 1 do 3 tygodni

Kolor tego spektakularnego wina musującego Tertium Millenium Brut z winnicy Lunae jest słomkowożółty z zielonkawymi refleksami. Perlage jest delikatny i bardzo trwały. Nos charakteryzuje się świeżymi nutami owocowymi i kwiatowymi, kwiaty glicynii i głogu wyłaniają się z nutą złotego jabłka. Smak jest świeży i harmonijny. Delikatne ziarno bąbelków nadaje mu przyjemnej żywotności i niezwykłej przyjemności. Wino to doskonale komponuje się z klasycznymi aperitifami. Nadaje się również w połączeniu z eleganckimi i niezbyt strukturalnymi potrawami. Do usługi, którą należy wykonać w temperaturze maksymalnie 6°C, wykorzystuje się klasyczne szkło Flûte.

 

Gwarancja Jakości

 

Bezpieczna dostawa

 

Najlepsza obsługa

 

Bezpieczne szyfrowanie SSL

Szczegóły produktu

Kolor
Białe
Charakter
Musujące
Apelacja
Liguria di Levante IGT
Szczep
Greco
Szczep
Malvasia
Szczep
Albarola
Region
Liguria
Kraj
Włochy

Opis

Wino musujące Tertium Millenium Brut z winnicy Lunae Bosoni, znakomitej i znanej liguryjskiej winiarni; może poszczycić się mianem Gatunkowego wina musującego. Produkowane z mieszanki winogron Albarola, Greco i Malvasia. Winifikacja odbywa się w kadziach ze stali nierdzewnej utrzymywanych w kontrolowanej temperaturze i odbywa się według starożytnej metody Charmat. Winnice wykorzystywane do produkcji wina znajdują się na obszarach terytorialnych gmin Castelnuovo Magra i Ortonovo w prowincji La Spezia. Ich ekspozycja jest skierowana na południowy wschód i dlatego uważa się ją za optymalną pod względem ewolucji słońca w ciągu dnia. Wszystkie winnice położone są na wysokości od 150 do 200 metrów nad poziomem morza; ich budowa geologiczna jest przeważnie kamienista i bogata w szkielety. Metoda uprawy winorośli to klasyczna metoda Guyota. Zbiór odbywa się we wrześniu. Kolor tego spektakularnego wina musującego od Lunae jest słomkowożółty z zielonkawymi refleksami. Perlage jest delikatny i ma doskonałą trwałość. Nos charakteryzuje się świeżymi nutami owocowymi i kwiatowymi, kwiaty glicynii i głogu wyłaniają się z nutą złotego jabłka. Smak jest świeży i harmonijny. Delikatne ziarno bąbelków nadaje mu przyjemnej żywotności i niezwykłej przyjemności.


Aromat  Aromat

Aromat wina jest intensywną mieszanką świeżych owocowo-kwiatowych nut nutami z zarysowanymi aromatami kwiaty glicynii i głogu a w tle wyłaniają się z nuty złotego jabłka.

wskazania podawania  Kraj

Włochy

Smak  Smak

W ustach świeże i odpowiednio zbalansowane na podniebieniu. Smak jest świeży i harmonijny. Delikatne ziarno bąbelków nadaje mu przyjemnej żywotności i niezwykłej przyjemności.

Region  Region

Liguria

Barwa  Barwa

Wino o słomkowo-żółtej barwie  z zielonkawymi refleksami. Perlage jest delikatny i ma doskonałą trwałość.

Apelacja  Apelacja

Vino Spumante di Qualita VSQ

jedzenie  Sugestie kulinarne

Szczególnie polecane jako klasyczny aperitif. Idealny towarzysz w połączeniu z eleganckimi i niezbyt strukturalnymi potrawami.


Szczepy  Szczep

Albarola, Greco,  Malvasia

wskazania podawania  Temperatura serwowania

Podawać schłodzone w temperaturze 6-8°C. Podawać w klasycznym kieliszku typu Flûte.

Aromat  Alkohol

12.50%

Pojemność  Pojemność

0.75l

Rocznik Rocznik

NV

Nagrody  Nagrody

Recenzje

Produkty w kategorii

(11 innych produktów z tej samem kategorii)

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Reset password