LABIANCA Liguria di Levante IGT Cantine Lunae Bosoni

45,95 zł
Dostawa: 1 do 3 tygodni

„Labianca” z winnicy Cantine Lunae to białe wino uzyskane z mieszanki, która zawiera niezapomniane aromatyczne odmiany, aby wydobyć z wina niezwykle bogaty i owocowy aromatyczny bukiet. Lekka, ale zarazem intrygująca mineralność w postaci krzemiennych nut, utrzymuje każdy łyk o doskonałej konsystencji, któremu towarzyszy niezwykle ciekawe trwałe i przyjemne doznanie, który powoduje że można sklasyfikować "Labianca" jako wino „morskie”.

 

Gwarancja Jakości

 

Bezpieczna dostawa

 

Najlepsza obsługa

 

Bezpieczne szyfrowanie SSL

Szczegóły produktu

Kolor
Białe
Charakter
Wytrawne
Apelacja
Liguria di Levante IGT
Szczep
Malvasia
Szczep
Vermentino
Region
Liguria
Kraj
Włochy

Opis

„Labianca” z winnicy Cantine Lunae to białe wino uzyskane z kupażu, która zawiera niezapomniane aromatyczne odmiany, aby wydobyć z wina niezwykle bogaty i owocowy aromatyczny bukiet. Lekka, ale zarazem intrygująca mineralność w postaci krzemiennych nut, utrzymuje każdy łyk o doskonałej konsystencji, któremu towarzyszy niezwykle ciekawe trwałe i przyjemne doznanie, który powoduje że można sklasyfikować "Labianca" jako wino „morskie”. Zimna maceracja pozwala zachować bardzo bladożółty kolor, ale podnosi aromatyczny profil tego wina. W winie znajdziemy intensywne aromaty cytrusów i białych kwiatów, ale także morskie i mineralne aromaty. W ustach wino jest pełne i chrupiące, zdominowane przez ślady świeżych owoców, z zaskakującym wykończeniem, które pozostawia podniebienie z przyjemnym uczuciem mineralnego posmaku.

Aromat  Aromat

Aromat wina jest intensywną mieszanką dojrzałych brzoskwiń, cytrusów, polnych kwiatów i aromatycznych śródziemnomorskich ziół z wyczuwalnymi w tle chłodnymi krzemiennymi rejestrami z niezwykle lekką, przyjemną mineralnością.

wskazania podawania  Kraj

Włochy

Smak  Smak

W ustach świeże i odpowiednio zbalansowane na podniebieniu, łagodne o świetnej równowadze pomiędzy nutami słonymi, słodkimi i kwasowymi i oczywiście mineralnymi. Smak pełny, bardzo świeży, skalisty i mineralny. Wino ze świetnym poziomem kwasowości, ciekawe, czyste i orzeźwiające.

Region  Region

Liguria

Barwa  Barwa

Wino o intensywnej jasno- słomkowej barwie

Apelacja  Apelacja

Liguria di Levante IGT

jedzenie  Sugestie kulinarne

Szczególnie polecane do dań z owoców morza. Doskonałe do makaronów z warzywnymi sosami, przekąsek na bazie wędzonych ryb. Dobrze pasuje również do białych mięs i warzyw, przekąsek, pieczonych/grilowanych ryb.


Szczepy  Szczep

80% Vermentino, 20% Malvasia

wskazania podawania  Temperatura serwowania

Podawać schłodzone w temperaturze 10-12°C.

Aromat  Alkohol

12.50%

Pojemność  Pojemność

0.75l

Rocznik Rocznik

Nagrody  Nagrody

-

Recenzje

Produkty w kategorii

(10 innych produktów z tej samem kategorii)

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Reset password